Balmar Alternator 100 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle J10 Pulley w/Isolated Ground - 60-100-J10
SKU: 97444
Manufacturer Part #: 60-100-J10
Alternator 100 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle J10 Pulley with Isolated Ground
Alternator, 60 Series, 100A, 12V, Saddle Mount (Dual Foot), 3.15in, J10 AltMount Serpentine Pulley, Isolated Ground Hitachi-Style Mounting; Typical for Yanmar, Westerbeke, Lehman & Perkins-Sabre Engines
Replaces: 60-100-SR-IG
Product : BALMAR ALTERNATOR 100 AMP 12 VOLT 3.15" DUAL FOOT SADDLE
Manufacturer : Balmar
Manufacturer Part No : 60-100-J10
Balmar Alternator 100 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle J10 Pulley w/Isolated Ground - 60-100-J10 is backordered and will ship as soon as it is back in stock.